Voltran (Voltron) çizgi filmi..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
p_EV7vj1.jpg

Pazar sabahını iple çektiğimiz çizgi filmlerdendi.. Tam adı "Voltran: Evrenin Savunucusu" idi.

Dizinin ana karakterleri 5 adet mekanik aslan robot ve bu robotları kumanda eden (pilot) 5 kahraman savaşçıydı. Her aslanın ayrı bir yeteneği vardı. Ancak bu 5 aslan bir tehlike anında bağımsız savaşabildikleri gibi bir araya gelerek dev bir robot olan Voltran'ı oluşturmaktaydılar..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
"Ayakları ve bacakları oluşturun..
Kolları ve gövdeyi oluşturun..
Ben de başını oluşturacağım.."
:D

"İç kılıç sistemi hazır!",
"Dainoten bağlantıları açık!",
"İnfra hücreler tamam!",
"Mega iticiler açık".
"Voltran!! Voltran!! Voltran!!...

Çocukluğu seksenlerde geçmis bizler için bir efsanedir.. Voltran olmazsa olmazzzzzzz...

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
3_Sh_Cf.jpg

Siyah Aslan(Keith), Kırmızı Aslan (Lance), Mavi Aslan(Sven), Yeşil Aslan(Pidge),
Sarı Aslan(Hunk)... Coran ve Hagar unutulur mu hiççç!!.. :)

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
80lerden bu yana klişeleşmiş;
"Voltran'ı oluşturuyoruz!." sözü,
çok sayıda karikatür, yazı ve espriye konu olmuştur..

kdejrp6.jpg

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
It9_Atdp.jpg

Çocukken Voltrancılık oynarken herkes Keith olmak isterdi zira Voltran'ın başını içinde barındıran Siyah Aslan ona aitti.. "Bacakları ve ayakları oluşturun. Kolları ve gövdeyi oluşturun ve ben de başını oluşturacağım!.." repliğini söyleyebilmek için kedi-köpek gibi birbirimizi yerdik.. :)

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
8cy_Ve_Zu.jpg

İlk gösteriminin üzerinden tam çeyrek asır (10 Eylül 1984) geçen Voltran;
günümüzde bile popülaritesi olan bir çizgi filmdir.
Yukarıda; Türkçe bir mizah dergisinden alınmış bir Voltran(Voltron) karikatürünü görüyorsunuz..

Son düzenleme:

mehmedaga

Yeni Üye
29 Ara 2012
2
6
Pazar günleri saat 10:OO'da filan başlardı. Sabah kahvaltısıyla beraber heyecanla bakardık..

Moderatör tarafında düzenlendi:

cemsultan

Aktif Üye
25 Eyl 2009
403
394
Hey gidi günler hey ! Mahallede inşaat kazan dozerin üzerine çıkıp voltronculuk oynardık.. :)

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Ahh ah! çocukluğumun ilk animesi, o yüzden yeri apayrıdır. O dönemde ilk seyrettiğimde ben de 6. aslandım. Ben bacaklarını oluşturuyorum, ben kollarını oluşturuyorum, ben gövdesini oluşturuyorum, ben de başını oluşturuyorum dedikleri anda "ben de götünü oluşturuyorum" diye bağırırdım.. :d Çocukluk işte. Şimdilerde orjinal CD leri piyasada mevcut tabi durur muyum hemen kaptım arşive ekledim orjinal hallerini. Ancak yıllar sonra seyredince kısmi bir şok geçirdim. "Biz bunu nasıl bayıla bayıla seyrediyor muşuz" desem de olay grafikten çok anlattıkları hikâye ve o efsane replikti.. :d
Şimdilerde ise geçenlerde yeğenimle televizyon seyrederken MinikaGo adlı kanalda birebir aynı adı taşıyan "Voltron: Evrenin Koruyucusu" adında repliği, müziği her bir şeyi aynı olan ama anime değil de çizgi film halini görmek şaşırtmıştı. Ancak, aslına sadık kalınarak gayet güzel yapılmış ve beş kişiden fazlalardı. İşte o an daha iyi anladım önemli olanın hikâye olduğunu. Hey gidi hey be sağolasın abi paylaşım için.

Ha ayrıca "onyedikasım" kesinlikle haklısın bu dönemin çocuklarına kesinlikle acıyorum ne güzel şeyleri kaçırmışlar ve kaçırıyorlar. Okul dönüşü Tsubasa sevdası, seni seçtim pikachuuuu diye bağırmak, SonGoku'ya gülmek, pembe dizilere laf atıpta Ay Savaşçısını kaçırmamak ve daha bir çoğu cidden halime şükrediyorum iyi ki o zaman doğmuşum.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
O dönemde ilk seyrettiğimde ben de 6. aslandım.
"Ben bacaklarını oluşturuyorum", "ben kollarını oluşturuyorum", "ben gövdesini oluşturuyorum", "ben de başını oluşturuyorum" dedikleri anda "ben de götünü oluşturuyorum" diye bağırırdım.. :d Çocukluk işte.

Hey gidi hey be sağolasın abi paylaşım için.

:D Hiç güleceğim yoktu.. Bayağı yaratıcıymışsın kardeşim.

Ben de Voltran ile ilgili bir karikatür paylaşayım bari...

qz5_EFg_V.jpg

Son düzenleme:

akim

Kıdemli Üye
29 May 2011
199
418
Yapmayın abi böyle ya yapmayın... Yine çocukluğumun yıllarına dönmek istedi canım bu saatte. O yıllarda okul dönemi ilçede, yazı köyde geçirirdik. Renkli tv nerde, siyah beyaz bile herkeste bulunmazdı, Ama şanslıymışız ki, köyde ''Alamancı'' vardı da o sayede o yıllarda görmüştük voltranı renkli olarak, Her pazar sabahı köyün bütün çocukları o evde toplanır voltranı oluştururduk, ev sahibi bizi içeri almaya mecbur kalırdı :) Bittiğinde ise, bir başka komşumuzun bir incir ağacı vardı, ve şekli voltranı andırırdı, soluğu onun yanında alırdık, doğal olarak ilk önce en tepeye kim ulaşırsa o baş olurdu :) Güzel günlerdi bee... Sonra bizimiçin asıl olan voltranı bitirdiler ve başka bir voltran dizisi başlattılar, biz ona arabalı voltran diyorduk :) ama nedense bu versiyonuna hiç ısınamadık. Daha sonra nette voltranı ararken japonların bir sitesine girmiştim, baktım 4 yada 5 değişik voltran animesi yapmış adamlar o yıllarda, biz sadece ikisini izleme imkanı bulmuşuz, doğrusu onları da izleye bilsek güzel olurmuş :)

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Yapmayın abi böyle ya yapmayın... Yine çocukluğumun yıllarına dönmek istedi canım bu saatte. O yıllarda okul dönemi ilçede, yazı köyde geçirirdik. Renkli tv nerde, siyah beyaz bile herkeste bulunmazdı, Ama şanslıymışız ki, köyde ''Alamancı'' vardı da o sayede o yıllarda görmüştük voltranı renkli olarak, Her pazar sabahı köyün bütün çocukları o evde toplanır voltranı oluştururduk, ev sahibi bizi içeri almaya mecbur kalırdı :) Bittiğinde ise, bir başka komşumuzun bir incir ağacı vardı, ve şekli voltranı andırırdı, soluğu onun yanında alırdık, doğal olarak ilk önce en tepeye kim ulaşırsa o baş olurdu :) Güzel günlerdi bee... Sonra bizimiçin asıl olan voltranı bitirdiler ve başka bir voltran dizisi başlattılar, biz ona arabalı voltran diyorduk :) ama nedense bu versiyonuna hiç ısınamadık. Daha sonra nette voltranı ararken japonların bir sitesine girmiştim, baktım 4 yada 5 değişik voltran animesi yapmış adamlar o yıllarda, biz sadece ikisini izleme imkanı bulmuşuz, doğrusu onları da izleye bilsek güzel olurmuş :)

Ara sıra nostalji yapmak ruh salığı için iyidir kardeşim.. Gecenin bu vaktinde olsa bile.. :)

Bu arada bizim üyelerimizin (ya da neslin mi desek) hayal gücü bayağı genişmiş. Zira İncir ağacından tut da, mahalledeki dozer'i Voltran olarak görmek gerçekten yaratıcılık ister.. :)

Bu güzel paylaşımın için teşekkür ederim canım kardeşim..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Voltran'dan önce Japonlar "Golddrake" adında başka bir kahraman üretmişler.
Aşağıda; 4 Ocak 1979 tarihli Milliyet gazetesi'nde yer alan, konu ile ilgili haber yer alıyor..

9y_Tj_UG11.png

c_CMzc22.png

Son düzenleme:

Malatyalı

Aktif Üye
15 Şub 2016
287
576
speedforce
Lisede bu çizgi filmin gazına gelip çok dayak yemiştik. "Hadi baba.. Voltran'ı oluşturuyoruz!" diyerek, yerden dişlerimizi topladığımız çok oldu. Her şeye rağmen kral bir çizgi filmdi.

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
x5_743249879l0f.jpg
x5_743249879p0c.jpg

LEGO'nun görece yetişkinlere hitap eden serilerinden. Türkiye'de satılıyor. Fiyatı dudak uçuklatabilir, demedi demeyin. :D