Tonton Ailesi (Barbapapa) çizgi filmi..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
file

Çocukken en ilgimizi çeken ve en beğenilen çizgi filmlerdendi. Tonton ailesi rahmetli Adile Naşit'in sunduğu "Uykudan Önce" programında yayınlanırdı. Pamuk şekerini andıran bu yaratıklar istedikleri canlının, objenin ya da aracın şeklini alabiliyorlardı. (Örneğin; hayvan, ağaç, araba, uçak, tekne vs) Yalnız bunu yapmadan önce o sihirli cümleyi yani "Hop hop hop değiş Tonton!"u söylemeleri gerekirdi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Sevilen bu dizinin çizgiromanı dönemin popüler çocuk dergisi Milliyet Çocuk'ta yayınlanmıştır. Bu arada "Tonton Ailesi" ilk olarak çizgiroman olarak piyasaya çıkmış, büyük ilgi görünce çizgi filmi de yapılmştır.

file

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Benim de çocukluğumda çok sevdiğim çizgifilmlerden biriydi. "Hop hop hop değiş Tonton" lafını hiç unutmadık ki. Teşekkürler Baltimora.
Sevilen çizgi dizinin ilk bölümüne ulaştım. Bu bölümde Baba Tonton'un (Barbapapa) dünyaya gelişi ve bu üstün özelliğe nasıl kavuştuğu işlenmiş. Yaklaşık 5 dakika süren bu bölümü izleyerek nostalji yaşayabilirsiniz...

Soleil

Süper Üye
19 Mar 2010
650
977
Tonton ailesi Çocukluğumun en sevdiğim çizgifilmlerindendi. 70'lerin sonları veya 80'lerin başlarında gösterimdeydi diye hatırlıyorum. Bu anlamlı nostaljiyi bize tekrar yaşattığınız için çok teşekkürler sayın Baltimora.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Tonton ailesi Çocukluğumun en sevdiğim çizgifilmlerindendi. 70'lerin sonları veya 80'lerin başlarında gösterimdeydi diye hatırlıyorum. Bu anlamlı nostaljiyi bize tekrar yaşattığınız için çok teşekkürler sayın Baltimora.
Rica ederim sevgili Solelil. Bu arada hatırladığım kadarıyla 1981 ile 1982 seneleri arasında "Uykudan Önce" programı içerisinde oynuyordu çocukluğumuzun bu unutulmaz animasyonu..