Tolga Han Dans grubu..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
bir-donemin-danscilari-tahir-yaman-dans-1493931.jpg

TRT'nin siyah beyaz olduğu dönemlerde karşımıza sıklıkla çıkan dans grubuydu. Ulu önder misali, Tolga abimiz önde takılır, arkadaki tayfası da onu izlerdi. Giyim tarzı olarak, seksenlerin modasını çok iyi yansıtırlar idi. Parlak kumaştan gömlekler, dar ya da dökümlü siyah pantolonlar,üzeri pullu elbiseler, Tarkan'ın madalyonunu andıran kolyeler gibi şeylerle tam bir fenomendiler..

Son düzenleme:

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Bir de Coşkun Evcim vardı aynı dönemlerde TV'de dans grubuyla boy gösteren. Sonra kızkardeşi Yasemin Evcim'i de saymalı. Yasemin özel televizyonlar türediğinde STAR'da Gece Jimnastiği isimli bir programı vardı ve olay artık dans gösterisini epeyce aşmış haldeydi..

Ne derler bilirsiniz, "dans yatay duyguların düşey ifadesidir" efenim.. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Bir de Coşkun Evcim vardı aynı dönemlerde TV'de dans grubuyla boy gösteren. Sonra kızkardeşi Yasemin Evcim'i de saymalı. Yasemin özel televizyonlar türediğinde STAR'da Gece Jimnastiği isimli bir programı vardı ve olay artık dans gösterisini epeyce aşmış haldeydi..

Ne derler bilirsiniz, "dans yatay duyguların düşey ifadesidir", efenim.. :)

Teşekkürler üstadım, sayenizde tekrar o yıllara gittik.

Yasemin Evcim'inki resmen striptiz kulüpvari danslardı.:)

Youtube'da bulduğum bir videosunu eklemeyi düşündüm ama RTÜK'e takılmayalım diye vaz geçtim.. :)

Bu arada rahmetli Coşkun Evcim ile ilgili başlığımız da mevcut. Bilgilerinize sunulur..

http://www.cizgidiyari.com/forum/80s-diger-kalanlar-forumu/65470-coskun-evcim-ve-dans-grubu.html

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Bugün 14 Haziran 1982 tarihli Hey dergisini karıştırırken karşıma Tolga Han ile ilgili bir bölüm geldi..Sizlerle paylaşmak istedim. Bu arada kendisinin asıl adı Mustafa Çingitaş olup Hey dergisinin 1978'de düzenlediği dans yarışmasında birinci olduktan sonra dans yaşamına olumlu yön vermiş.

HEY_1982_y_l_say_33_Tolghan_14_haziran_1992.png

Bu da en arka sayfada yer alan posteri:

HEY_1982_y_l_say_33_Tolghan_14_haziran_1992.jpg

Son düzenleme:

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,843
Navajo Köyü
Eee 80'lerden bu güne;
Bunca yıl geçmiş şimdi varsa aralarında yaşayanlar;
Hepsi yaşlanmış güzellikleri, şan ve şöhretleri gitmiş,
O zaman güldükleri gibi şimdi de gülebiliyorlar mıdır?
Geçmiş hakkında acaba ne düşünüyorlardır?
Sadece pişmanlık olduğunu sanmıyorum.
Çok teşekkürler Sevgili Baltimora...
Paylaşımlarına bu kez nedense farklı bir pencereden baktım.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Eee 80'lerden bu güne;
Bunca yıl geçmiş şimdi varsa aralarında yaşayanlar;
Hepsi yaşlanmış güzellikleri, şan ve şöhretleri gitmiş,
O zaman güldükleri gibi şimdi de gülebiliyorlar mıdır?
Geçmiş hakkında acaba ne düşünüyorlardır?
Sadece pişmanlık olduğunu sanmıyorum.
Çok teşekkürler Sevgili Baltimora...
Paylaşımlarına bu kez nedense farklı bir pencereden baktım.
Kardeşim sen ne yaptın? Hepsini öldürdün erken yaşta!.. :)

Şöyle bir kabaca hesap yapsak, hepsi o yıllarda ortalama 25 yaşında olsa, üzerine 35 sene koysak zira bu sayı 1982 senesine ait; yani hepsi ortalama 60 yaş civarındadır..

Yalnız şu yönden sana katılıyorum, bizim insanımız yakın zamanlara kadar kendine pek iyi bakmıyordu.. Bu yüzden bayanlarda ciddi fiziki değişim olabilir fakat Tolga Han'ı geçen seneler pek yıpratmamış gibi..

Neyse, insan hayatta her şeyde pişmanlık duymaz. Örneğin meşhur "Love Story" filmindeki gibi: "Aşk asla pişmanlık duymamaktır."

Sevgiyle kal aslan kardeşim..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Tolga Han ve ekibinin de konuk olduğu;
"Ses dergisi 1982 Altın Beste Şarkı Yarışması"ndan bir kaç kare..

51123421068_267301ac28_o_d.png

6 Mayıs 1985 (Sayı 19) tarihli 'TV'de 7 Gong' dergisi Tolga Han grubuna bir sayfa yer vermiş.

51123423708_6492c9da7f_o_d.jpg

Son düzenleme: