Burt Reynolds (11 Şubat 1936 – 6 Eylül 2018)

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,824
52,199
Kendi Koltuğunda
Amerikalı sinema ve televizyon oyuncusu Burt Reynolds, 82 yaşında hayatını kaybetti.

6870109-728xauto.jpg

Reynolds'ın menajeri tarafından yapılan açıklamada, ünlü oyuncunun kalp krizi geçirmesinin ardından ABD'nin Florida eyaletinde bir hastaneye kaldırıldığı ve burada yaşamını yitirdiği belirtildi.

Televizyon kariyerine 1950'li yıllarda başlayan Reynolds, 1962-1965 arasında "Gunsmoke" adlı diziyle tanınmaya başlanmıştı. Beyaz perdeye 1972'de çekilen "Deliverance" adlı filmle adım atan Reynolds, 1974'teki "The Longest Yard", 1977'deki "Smokey and the Bandit" filmleriyle ününü pekiştirdi.

Reynolds, 1997'de çekilen "Boogie Nights" filmiyle Altın Küre'de "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü"ne layık görülürken, bu filmle Oscar Ödülleri'ne aynı dalda aday gösterilmişti.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
Bir döneme iz bırakmış bir sanatçıydı. Her ne kadar filmlerimden çok hoşlanmasam da dönemimizin sanatçılarının teker teker gitmesi üzücü.
Toprağı bol olsun.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

"Burt Reynolds"un en sevdiğim filmi "Deliverance"tı. bizde "Kurtuluş" adıyla gösterilen film hakkında 5 yıl önce şurada bir iki satır yazmıştım, hem de filmin ünlü sahnesi "dueling banjos"un klibini sunmuştum.

Bir de, "Kutsal Damacana 2: İtmen" adlı absürt komedi filminde, filmin oyuncularından Ferhat Güzel ve Burt Reynolds arasındaki benzerliğe vurgu yapan bir sahne vardı, çok ilginç, gerçekten de çok benziyorlar.

Burt_R.-_Ferhat_G.jpg

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
wall-sticker-burt-reynolds-circle.jpg

Dün vefat haberini alınca foruma girip kendisi hakkında bir şeyler yazmak istedim lakin bakım çalışmalarından olsa gerek saatlerce giremedim. Neyse ki sizler yazmışsınız. "Çılgın" (Smokey And The Bandit), "Yolun sonu" (Cannonball Run) ve "Malone" (Malone) gibi filmleriyle hafızamda yer eden çocukluğumun en sevdiğim aktörlerindendi.
Geçen sene yayınlanan yeni bir belgeseldeki hali içler acısı idi. "İçler acısı" derken ekonomik durumunu değil de sağlık durumunu kast ediyorum, yoksa zamanında iyi birikim yaptığı yaşadığı malikaneden belliydi..
Belgesel çekiminde kameraların karşısına elinde bastonla iki büklüm ve ayakta durmakta dahi güçlü çekerek çıktığında içim cız etmiş ve "Allah herkese elden ayaktan düşmeden ölümün hayırlısını nasip etsin" demiştim. Mühim olan kendisinin arkasında kalıcı eserler bırakması idi.. Çoğumuzu yüzyıl sonra kimse tanımayacak ama Burt Reynolds ismi sonsuza kadar daima hatırlanacak.. Toprağı bolsun, huzur içinde yatsın. (RIP)

Son düzenleme:

Dedecan 61

Süper Üye
25 Şub 2019
1,781
4,506
Hakkatende YOKK DEVE dedittirecek bir olay yani.. Ancak bu kadar benzerlik olurdu.. :d :d :31: