Hürriyet '8. Gün' Eki (3 Mayıs 1981) Sayı 66

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,722

Sayın misterno ;

Bu sayıda dikkatimi çekenler :
-- Turgut Özal'ın "Büyük zam yok , ufak tefek zamlar var" demesi (4. Sayfada).
Halk hep aptal yerine konuyor. Şimdilerde de deniyor ya "Zam yok. fiyat ayarlaması var.." falan ... filan...

-- Milli içkimiz rakı üzerine ( 7. sayfada ) : Ülker ve milli içkiler listesi var...

-- İhap Hulusi : Türkiye'de afiş ve grafik sanatının öncüsü ( 8-9. sayfalarda )
İhap Hulusi hayran olunacak bir sanatçı. Okunup bilgilenilecek sayfalar...

-- Elektronik üzerine yazılar ( 10-13. sayfalar )
Lütfen dikkatle okuyunuz ve dikkatle fotoğraflara bakınız. Bu günkülerle karşılaştırınız... Neler hissediyorsunuz ?

-- Jilet koleksiyonu ( 15. sayfada ) : Her şeyin koleksiyonunu duymuştum da bir bunu duymamıştım. Çok da ilginç ...

-- Kosova üzerine gelişmeler (18-19. sayfalarda ) : İlginç gelişmelerin tarihçesi...

-- Orhan Kemal gerçeği ( 20. sayfa ) : Tek sayfada ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi Orhan Kemal. Ama Orhan Kemal tek sayfaya sığar mı ...?

-- Haldun Dormen'in Daldan Dala sayfası : Liseler Arası Amatör Tiyatro Şenliği anlatılıyor. Galatasaray Lisesi Amatöra Tiyatro topluluğu birinci olmuş ( 21. sayfada)

-- Şiir yarışması ( 22. sayfada ) hem de ödüllü ...

-- Yeşilçam'ın ve sahnelerin emektarı Turgut Boralı anlatılıyor (24-25. sayfalarda) : Gerçekten de emektar Turgut Boralı üzerine her halde okuduğum tek bilgilendirme...

-- Adana Demirspor ( 28-29. sayfalarda ) Ben adanalı değilim , Adana Demirsporlu da değilim ( Fenerbahçeliyim ) ama Adana Demirsporsuz spor tarihi eksik kalır...

Ne kadar da basit ve önemsiz değil mi altı üstü Hürriyet gazetesinin neredeyse 40 yıl ( 39 ) önce verdiği bir parasız ek...

Paylaşım isteğine ve emeğine teşekkür ederim...

Moderatör tarafında düzenlendi:

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,695
Sayın dedo11 üşenmeyip derginin içindekiler bölümünü hazırladığınız için çok teşekkürler. :)
Özal'ın "Büyük zam yok, ufak tefek zamlar var." sözünün günümüz versiyonu herhalde rahmetli Levent Kırca'nın "Zam değil zamcık." sözü olmalı. :)
Son olarak madem ki renkdaşız öyleyse haftaya Fenerbahçe kapaklı-konulu bir 8. Gün dergisi hazırlayalım. Saygılar, hürmetler.

Üsküdar

Süper Üye
28 Ara 2016
2,516
3,737

Sayın misterno ;

Bu sayıda dikkatimi çekenler :
-- Turgut Özal'ın "Büyük zam yok , ufak tefek zamlar var" demesi (4. Sayfada).
Halk hep aptal yerine konuyor. Şimdilerde de deniyor ya "Zam yok. fiyat ayarlaması var.." falan ... filan...

-- Milli içkimiz rakı üzerine ( 7. sayfada ) : Ülker ve milli içkiler listesi var...

-- İhap Hulusi : Türkiye'de afiş ve grafik sanatının öncüsü ( 8-9. sayfalarda )
İhap Hulusi hayran olunacak bir sanatçı. Okunup bilgilenilecek sayfalar...

-- Elektronik üzerine yazılar ( 10-13. sayfalar )
Lütfen dikkatle okuyunuz ve dikkatle fotoğraflara bakınız. Bu günkülerle karşılaştırınız... Neler hissediyorsunuz ?

-- Jilet koleksiyonu ( 15. sayfada ) : Her şeyin koleksiyonunu duymuştum da bir bunu duymamıştım. Çok da ilginç ...

-- Kosova üzerine gelişmeler (18-19. sayfalarda ) : İlginç gelişmelerin tarihçesi...

-- Orhan Kemal gerçeği ( 20. sayfa ) : Tek sayfada ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi Orhan Kemal. Ama Orhan Kemal tek sayfaya sığar mı ...?

-- Haldun Dormen'in Daldan Dala sayfası : Liseler Arası Amatör Tiyatro Şenliği anlatılıyor. Galatasaray Lisesi Amatöra Tiyatro topluluğu birinci olmuş ( 21. sayfada)

-- Şiir yarışması ( 22. sayfada ) hem de ödüllü ...

-- Yeşilçam'ın ve sahnelerin emektarı Turgut Boralı anlatılıyor (24-25. sayfalarda) : Gerçekten de emektar Turgut Boralı üzerine her halde okuduğum tek bilgilendirme...

-- Adana Demirspor ( 28-29. sayfalarda ) Ben adanalı değilim , Adana Demirsporlu da değilim ( Fenerbahçeliyim ) ama Adana Demirsporsuz spor tarihi eksik kalır...

Ne kadar da basit ve önemsiz değil mi altı üstü Hürriyet gazetesinin neredeyse 40 yıl ( 39 ) önce verdiği bir parasız ek...

Paylaşım isteğine ve emeğine teşekkür ederim...

Sayın dedo11, güzel bir içerik tanıtımı ve reklamı yapmışsınız.