Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07.Eylül.2019, 17:10   #11
hüseyin aksakal
Onursal Üye
Çeviri Balonlama
 
hüseyin aksakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 07.Eylül.2010
Bulunduğu yer: Kdz. Ereğli
Mesajlar: 770
•Rep Puanı : 341238
•Rep Seviyesi :
hüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond repute
Standart
Tüm küfürler çirkindir. Fakat vardırlar. Tıpkı türkülerin, ağıtların, atasözleri ve deyimlerin olduğu gibi... Bunlar Anadolu insanının bir parçasıdır. Kendim küfür kullanmam ama bu şekilde dışlanması bence yanlış. Öfkenin dışavurum biçimlerinden ari, steril, ortalama bir insan tipi mi yaratacağız yani? Can Yücel'in o şiiri buram buram biz kokar. Suat Yalaz hocam kullanmaz, ben de kullanmam. Bu bir tercih meselesi. Can Yücel kullanıyor ne yapalım? Türk dilinin en önemli şairlerinden birini yok mu sayalım?

İsteyen küfür eder, istemeyen etmez. Eğer edilmemesi gereken bir yerde edilmemesi gereken bir küfrü ediyorsa, kafasının kırılmasını, kimi zaman yasal kovuşturmaya uğramayı göze alıp almamak kendisine kalmıştır. Her toplum, her kültür içinde iyi ve kötüyü barındırır. Hepsi bizdir, hepsi bizimdir. Küfür edilsin demiyorum. Standart bir kültür ve insan modeline övgüden vaz geçilsin diyorum.

Umarım Suat Yalaz Hocam, yetenekli akrabasına duyduğu kırgınlığı atlatır. Burada yazdıklarımdan dolayı umarım gönlüne keder düşmez. Öyle olursa kendisinin affına sığınırım.
hüseyin aksakal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla