Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27.Ağustos.2019, 11:13   #11
Baltimora
Yönetici

Baltimora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 219257
•Rep Seviyesi :
Baltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond repute
Alıntı: Pertev´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tam anlayamadım ben !... Burada suç unsuru "Efendi" kelimesi mi oluyor ?

Sevgili Pertev, burada suç unsuru "efendi" kelimesi değil.. O kelimenin art niyetle söylenmesidir. Melih arkadaşımız, "Nostalji Diyarı"nın Müzik kısmında 10 yıldır uygulanmaya gayret gösterilen "Aynı türden olan konuları tek başlık altında toplama" uygulamasına sürekli muhalefet ediyordu. Gerekçe olarak da, kendi açtığı konuların başlarda çıkmasını istemesiydi. En son Pet Shop Boys'un bir parçasını paylaşmıştı, ben de bunu haliyle "Pet Shop Boys" konusuna taşıdım. Zira her Pet Shop Boys parçası için ayrı başlık açsak, forumda diğer konular kaynar gider. Bunu kendisine son derede nazik bir uslupla anlattım, o da buna sert bir şekilde karşı çıktı. Aynı türden benim birleştirdiğim konuların onunkinden yukarıda olmasından rahatsızlık duyuyormuş. Oysa ki bu sıralamayı ben yapmıyorum, ilgili şarkıcı/grup hakkında yıllar önceden başlık açtığımdan ötürü, sistem beni otomatik olarak önde gösteriyor. (Aynı şekilde, aynı konuda benden önce başlık açan arkadaşların da paylaşımları benden önce çıkmaktadır.) Melih arkadaşımız ise maalesef konuyu kişiselleştirmiştit.

Ben kendisine uzaklaştırma cezasını; son paylaşımında benim yaptığım uygulamaya dalga geçer şekilde gösterdiği sert tavırdan ötürü verdim. Bu forumun belirli kuralları var ve buna ben de dahil herkes uymak zorundadır. Kaldı ki, daha önce de belirttiğim üzere, ben kendisine bu hususlarda özelden de oldukça kibar bir uslupla uyarıda bulundum. O ise, bana cevap verme nezaketinde bulunmadı...

Benim amacım asla kimsenin kalbini kırmak ve gücendirmek olamaz. Bunu beni tanıyan herkes bilir. Kendisine de asla bir kırgınlığım yoktur, sadece burada karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde paylaşımlar yapılmasını istiyorum herkes gibi..

Sonuç olarak, herkes kafasına göre; hiç bir kural tanımadan burada paylaşım yaparsa, "forumun her yönden kalitesi düşer" diye düşünüyorum. Bunu melih arkadaşımızı tenzih ederek söylüyorum örneğin; İmla ve noktalama kurallarına uymamak; saygısız ve kaba bir uslupla konuşmak; küfürlü ve argo kelimeler içeren cümleler paylaşmak, görüntü kalitesi düşük görseller paylaşmak, paylaşımlara yeterince açıklayıcı bilgiler eklememek, daha önceden açılan konuları tekrar açmak vs, bu örnekleri çoğaltabiliriz..

Sevgi ve saygılarımla....

Konu Baltimora tarafından (27.Ağustos.2019 Saat 21:43 ) değiştirilmiştir. Sebep: İmla..
Baltimora isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla