Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24.Mart.2018, 23:50   #5
Lami Tiryaki
Onursal Üye

Lami Tiryaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 78843
•Rep Seviyesi :
Lami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond repute
Alıntı: boga´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Lami bey merhaba,

Son iki senedir plak ve pikap konusunu incelemeye başladım. Plak kayıt standartları, MM iğneler, MC iğneler, RIAA eğrileri, Transistörlü (BJT ve FET) girişli preamplar, lambalı premplar vs.

Kusura bakmazsanız iğneler konusunda edindiğim bir tecrübeyi sizinle paylaşmak istedim. Ortofon kafaların diğer kafalara nazaran yüksek olmasından dolayı iğnenin olması gereken 20 derecelik izleme açısı
için tonearm ın yükseklik ayarının yeniden yapılması gerekmektedir.
Aksi takdirde dinlediğiniz müzikte kayıplar oluşur.

Saygılarımla,

Bilgi için teşekkürler. Pikap kurulumu, tonearm ayarını normal şartlarda yaptıktan sonra dönem plakları bazan bu ayarları değiştirtebiliyor. Şöyleki, siz hassasiyeti en iyi ayarı bulduktan sonra çizikli veya atlamalı bir plağa denk geliyorsunuz ve atlamayı yaşamamak için bu ayarı değiştirmeniz gerekiyor. Bir süre uğraştım ettim ama en son pes ettim. En hasarlı plağıma göre uygun ayarı yapıp bıraktım. Uğraştırıyor ama zevkli işler...

Selamlar
Lami