Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26.Aralık.2017, 15:40   #9
abolardis
Onursal Üye

abolardis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 388253
•Rep Seviyesi :
abolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond repute
Sinemadan eve bir teknoloji tarihini yazmışsınız.Hatta Jaws konusunda verdiğiniz bilgi çok değerli, çok önemli bir paylaşım.
Ama dikkatinizi çekmiştir.Bu değişiklikler yaklaşık 10 ar yıllık periyotlar halinde planlanmış gibi.Yani bir merkezden belirli aralıklarla teknoloji piyasaya sunulmuş.
Çok yakında sıkıştırma yada tıkıştırma yada sürüştürme proğramları kalmayacak yeni periyot yapay zeka ve siber uzay.
Siber Uzayla birlikte istediğiniz her proğramı ihtiyacınız kadar kullanabilme şansınız olacak.Bütün ürünler dev bir internet ağında / siber uzayda bulunacak ve proğramı aslında satın almayacak kiralayacaksınız.
Bunun ABD de alt yapı çalışmalarının oluşturulduğunu biliyoruz.
Bugün benzer bir konu açmıştım aslında 37 EKRAN TİPLİ TELEVİZYON.
Ne kadar hızlı bir biçimde değişiklikler meydana geliyor.TV tarihi konusunda da benzer bir makale çok güzel olur yada cep telefonları konusunda.Piyasanın teknoloji devleri tarafından nasıl yavaş yavaş tedrici bir biçimde soyulduğunun açık resmidir.
Aşağı yukarı disketleri hepimiz kullanmışızdır.Şimdilerde esamesi okunmuyor.Bİr merkez sanki önce bizleri alıştırıyor sonra bağımlı hale getiriyor sonra da yeniliyor.Bizde aslında bunlar bizim takdirimizmiş gibi algılıyoruz.Aslında teknoloji efendilerinin modern köleleri hatta paryaları gibiyiz.
Bende konuyu nereden nereye getirdim.
Makaleyi zevkle okudum.Sinema , sinema tarihi , VHS ler Beta videolar , CD ler ve diğerleri.
Öncelikle bu yazınızı mutlaka arşivlemek gerekir.
Emekleriniz için çok teşekkür ederim.Çok güzel bir çalışma.
Tebrik ederim.
abolardis isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla