Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16.Ağustos.2017, 11:21   #10
scanfan
Çeviri Balonlama
Yönetici

scanfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1482177
•Rep Seviyesi :
scanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond repute
Alıntı: igdirnet´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Değerli arkadaşlar madem bu konu burda açıldı!Benim de merak ettiğim ve genellikle gazetelerde köşe yazarlarının kullandığı resimdeki fontun adı nedir?

Bu font "Helvetica" sevgili "igdirnet". Ticari bir font. Parasız versiyonu var mı, bilmiyorum (olduğunu sanmıyorum). Basında çok kullanılıyor. Bir bakıma Nimbus fontunun bazı tiplerine de benziyor. Ama Helvetica olması kuvvetle muhtemel. Basının çok sevdiği bir fonttur, okunaklı, esnek. Helvetica'nın birçok farklı varyasyonu var. Buradaki "Helvetica Inserat" (Adobe).

Bu meşhur fontla ilgili iki yazı:

Konu scanfan tarafından (24.Mayıs.2018 Saat 09:37 ) değiştirilmiştir. Sebep: kaybolan postimage resimleri restore edildi
scanfan isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla