AKBULUT Ceylan Yayınları (16 Mayıs 1967) Sayı 07 Odius'un Sonu

12 Şub 2010
15,006
543,638

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,465
Sevgili adminimiz her türlü güzelliği hak eden bir kişiliğe sahip bir abimizdir.

Abi bu güzel çizgileri olan enfes paylaşımlarının takipçisiyim. Her şey gönlünce olsun.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,972
Kırşehirli
Sevgili profesör, taramalarınız çok yoğun paylaşımlardan, paylaşımlara cevap ve açıklama yazmaktan, sayfayı yönetmekten ve taramaları bir an önce okurlarla buluşturulma isteğinden olsa gerek; bu tarama o nefis taramalarınızın gerisinde kalmış gibi.

Hiç bir behis yok. Sizin bu tarama, edinme ve edindirme azminiz, paylaşan paylaştıran görev içinde tutum olmanız; duygularınızı deneyimlerinizi bizimle paylaşıyor olmanız sonsuz güzel taramanıza bedeldir, değerli üstad.

Yine her zamanki gibi bir numaralı güzel süriprizlerin ve çizgiromanın efendisisiniz.

Sağ olunuz. Saygı ve içtenlikli selamlarımla.

Son düzenleme:

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,065
Bursa
Sevgili profesör, taramalarınız çok yoğun paylaşımlardan, paylaşımlara cevap ve açıklama yazmaktan, sayfayı yönetmekten ve taramaları bir an önce okurlarla buluşturulma isteğinden olsa gerek; o nefis taramalarınızın gerisinde kalmış gibi..

bes5uc3, dostum bu gördüğünüz harika paylaşımların bazıları kitabın yapısından ve ciltlenmesinden dolayı
taraması çok çok zor ve bir o kadarda değerli kitaba zarar vermenin riski var, Haluk abi , bizler veya diğer dostlarımız
bu taramaları yaparken elimizden geldiğince en iyisini yapmaya gayret ediyoruz bu yüzden şartlar neticesinde
fuğul bölgeler oluşabilir normaldir. Lütfen bu değerli ve tarihin derinliklerinden var edilmiş sayları gördüğümüze şükredelim.

Değerli paylaşım azmi ve gayretleri ile bu harika paylaşımı bizlere sunan Haluk abimize teşekkür ederim.

12 Şub 2010
15,006
543,638

bes5uc3, dostum bu gördüğünüz harika paylaşımların bazıları kitabın yapısından ve ciltlenmesinden dolayı
taraması çok çok zor ve bir o kadarda değerli kitaba zarar vermenin riski var, Haluk abi , bizler veya diğer dostlarımız
bu taramaları yaparken elimizden geldiğince en iyisini yapmaya gayret ediyoruz bu yüzden şartlar neticesinde
fuğul bölgeler oluşabilir normaldir. Lütfen bu değerli ve tarihin derinliklerinden var edilmiş sayları gördüğümüze şükredelim.

Değerli paylaşım azmi ve gayretleri ile bu harika paylaşımı bizlere sunan Haluk abimize teşekkür ederim.

Çok değerli bulduğum yorumları ve katkıları nedeniyle bes5uc3 dostumuza açıklama yapmayı zorunlu bir görev olarak görüyorum ve tarama farklılıklarının nedenlerini anlatmak gereği duyuyorum, bunun nedeni ihmal veya elde olan bir şey değil, emin olmasını diliyorum

Halimden anlaması için
" Bana damdan düşeni getirin " demişler:D
Sevgili palio da damdan düşenlerden olduğu için teşhisi isabetli

Bir farkla ki; kitabın yıpranması en az düşündüğüm şey
Çünkü bu paylaşımları kamuya yönelik, kültür varlığımız, değerimiz, mirasımız olarak düşünüyorum
Sadece kırpma işlemi (titizlikle) yapıyorum ki, düzenleyecek ehil ellere mümkün olduğunca ham tarama tevdi edeyim
Tarama yaparken flu bölge mümkün olduğunca olmasın diye gayret ediyorum aynı nedenle
Ama 20 fasiküllük şahıs cildinde, zaten orijinal kitabın baskısı kenarda sıkışmış, bir de sıkı cilt elvermiyor daha iyisine, tararken öyle bastırıyorum ki, tarayıcının kapağı çoktan mevta olmuş, camından çıtır çıtır ses geliyor kırılacak neredeyse
Bazen bir sayfayı iki, üç kez yeniden tarıyorum az bir şey daha net görüntü için
Kollar, parmaklar bastırma etkisiyle uyuşuyor, kramp giriyor
Ama çizgi roman sevgisi, geleceğe miras bırakma düşüncesi tüm yorgunluğun hakkından geliyor
Elden gelen bu kadar:)

20 Fasikül dedim de, ansiklopedimizde Ceylan Akbulut 14 fasikül çıkmış bilgisi yer almakta
Ansiklopedik bilgilerimizdeki bir çok şey gibi bunu da düzeltiyorum, Ceylan Akbulut 20 fasikül yayınlanmış
Çizgi Diyarı, çizgi romanımızın çok değerli bir kültür platformu
Ben üniversitesi olarak görüyorum ve kısa kesiyorum:)
Selamlar, saygılar

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,972
Kırşehirli
fuğul bölgeler oluşabilir normaldir.

Zaten şüphem yoktu. Bu açıklamada her şeyi gözler önüne seriyor.

Diğer yandan, bir "Ölüm süvarilerinin"; bir Sarı Büyünün vs. o kadar kirli olan ham taramasıyla, üzerinde çalışma yapılışla temizlenmiş taramasını yapanda sevgili profesörümüz. değerli insan Haluk dostumuz olduğu için bu cüretkar talepte bulundum.

Zaten böylesi istemi genelde Sevgili dostumuzun beceri, kabiliyet satandardı olan yeteneğinden talep ederim. Eğer önemsediğim bir taramada, gönlümce olan itinayı belirttiğim zaman sevgili dostumuzun ve değerli Vefalı'nın adını mutlaka anarak bunu hep dilerim.

Sevgili profesörün alicenaplığını ve tevazusunu da bilirim. Biz telappatik olarak birbirimizle iletişiriz. İkimizde de (herkes gibi) uyuşan uzlaşan özelde Karaoğlan, Akbulut çizgi roman tutkumuz bizleri bir noktada buluşturuyor.

Ben üstteki yazıyı yazarken profesörümüze, tebessüm ettirdiğimi ve "bende biliyorum da şimdilik böyle" dediğini cevap olarak zaten biliyorum. Hani dostlar yazışmada görsün kabili sevgili profesöre böyle merhaba diyorum. o da bunu çok iyi anlıyor yazımın altına paraf geçiyor bende dağlar kadar menmun oluyorum.

Konunun bir bileni olarak verdiğiniz yanıtınız için ve sizin de paylaşımlara olan katkınıza yeri gelmişken teşekkürler diyeyim.

Şükretmek sözcüğü biraz anlamını taşmış gibi algıladım. Bir yerde şükür gibi olan, diğer yerde teşekürcü olur bunlara gerek yok. Bir şey ortaya konuyorsa ondan yararlanan teşekkür de eder taleptede bulunur. Yeterki gönül kırmasın. Gönül kırdığımı sanmıyorum Sevgili profesörün gönlünü kırmak en son bile olmayacak bir zayıfliktir.

Sevgilerle...

Son düzenleme:

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,972
Kırşehirli
Halimden anlaması için
" Bana damdan düşeni getirin " demişler
Sevgili palio da damdan düşenlerden olduğu için teşhisi isabetli

Sevgili profesör, sizin emeği ile konuşan bir yüce değer olduğunuzu ben çalışma, yazışma satır aralarında; çok iyi okuduğum için ben bu algıma yazıyorum.

Pek pek herkesten böyle bir dilekte bulunmam (tex, cngz1 gibi birkaç değerli dostlar hariç). Siz çizgi roman hissiyatında duygularımız örtüşen bir tanışma oluşla (sözgelimi sırf kapaklardan etkilenme gibi) fahri bir tanışız.

İyi oldu da size bir kez daha merhaba demenin hoşluğunu yaşadım. umarım vaktinizi almamışımdır. Lütfen çok mücbir bir talep olmayınca benim arada bir böyle "Çalık'lık" yapmama pek aldırmayın.

Baki selamlar....

12 Şub 2010
15,006
543,638
Sevgili profesör, sizin emeği ile konuşan bir yüce değer olduğunuzu ben çalışma, yazışma satır aralarında; çok iyi okuduğum için ben bu algıma yazıyorum.

Pek pek herkesten böyle bir dilekte bulunmam (tex, cngz1 gibi birkaç değerli dostlar hariç). Siz çizgi roman hissiyatında duygularımız örtüşen bir tanışma oluşla (sözgelimi sırf kapaklardan etkilenme gibi) fahri bir tanışız.

İyi oldu da size bir kez daha merhaba demenin hoşluğunu yaşadım. umarım vaktinizi almamışımdır. Lütfen çok mücbir bir talep olmayınca benim arada bir böyle "Çalık'lık" yapmama pek aldırmayın.

Baki selamlar....

Değerli yorumlarınız vesilesiyle ben de biraz içimi dökme:) fırsatı buldum sevgili dostum. İnanın sizinle aynı kanaatteyim. Bazı taramalarım benim de içime sinmiyor. Ama o şekildeki kitapları bir görseniz eminim bana hak verirsiniz. Bugün sevgili ertuğrul ile yapmış olduğum telefon görüşmesinde sizin yakınmanızın aynısını ben yapmıştım zaten:)
Selamlar, saygılar...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Çizgi roman paylaşımı tek başına bile güzeldir. Gelen yorumlar ise bu güzelliği pekiştirir. Paylaşıma değer katar. Eleştiri olabilir. Ancak yukarıdaki gibi yapıldığı sürece değer katmaya devam eder. Teşekkürler dostlar. Haluk Abi bu güzel dergiyi adımla birlikte sunmanız benim için onurdur. Lütfen teşekkürlerimi kabul ediniz. Saygılarımla efendim!.