Bahadır Büyük Boy Burhan Yayınevi (04/01/1966) Sayı 06 - Esrarlı Tapınak

12 Şub 2010
15,006
543,642
2rqhw6d.jpg

Sevgili ertuğrul şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,228
Abi bu dergide yerçekimini unutmuşlar. ucuyo bunlar ama senin hızına yetişemezler. teşekkürler

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Üç kişi yetmez, beşer beşer gelin leeeen...

Şaka bir yana, harika paylaşımlar devam ediyor.
Teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.
En güzel günler sizin olsun.

bayrakzaf.gif

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,972
Kırşehirli
Bir yayının ilki, özen ve itina taşıyışla orjinaldir. Hele Karaoğlan, Bahadır gibi ilk seri yayınlardaki kapak orjinalliği tartışılmaz.

Değerli profösör bu orjinalliğin temsilcisi. Jenerasyonlara bu farkı yaşatmakta. Bunları sağlamağa özel bir çabanın, özel bir gayretin ve özel bir şevkin gösterildiğine asla şüphem yok. Taramayla harcanan el emeğini, göz nurunu saymıyorum bile.

Teşekürler üstad...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
"Dur... Bunu yapamazsın koca ayı!..."
"Vay arabacı vay"
"Söyledin mi duyur, vurdun mu doyur"
"Tatlı su kabağı"
"Kancık dölü"
"Şimdi orada asma kabakları gibi sallanın bakalım"

Bunlar Bahadır'ın kavga esnasında sarfettiği sözlerden bazıları. Aslında kitabın büyük bölümü kavgayla geçtiği için bolca var bu sözlerden. :)

Dönemin jargonuna dair ipuçları veriyor bu sözler.

Haluk Abi'nin son dönem paylaşımlarının her birinin ayrı bir değeri var. Bu kitap da onlardan birisi. Arşivlerimizdeki özel yerini alan bu kitabı çekici kılan en önemli hususlardan birisi elbette Yücel Köksal imzasına sahip olması. Ama bunun yanısıra dolgu çizgi roman olarak kullanılan başlıklar da çok ilgimi çekti. Çizerleri Türk. Ama öyle zannediyorum ki bunlar kopya eserler. Yani yabancı kökenli çizgi romanlar bizim Türk çizerler tarafından kopyelenmiş ve muhtemelen diyaloglar da hayal gücünün yardımı ile doldurulumuştur diye düşünüyorum. Fikri olan var mı acaba? Peşinen haksızlık da yapmış olmayı istemem.

Teşekkür ederim, Haluk Abi.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,876
Abi geç gördüm .
Bu muhteşem paylaşım zaten en beğendiğim yerden.
İsme olunca değeri dahada arttı.
Gerçi senin paylaşımların hepsi olağan üstü.
Emeklerin için teşekkür ederim.