12 Şub 2010
15,006
543,638
Resimli_Arkada_01_01.jpg

Resimli_Arkada_01_03.jpg

Arkadaş dergisi Karaca Yayınevi'nin çıkardığı ve daha sonra içinde yayınlanan Jerry Spring, Red Kit, Val Hardi, Marc Dacier, Tenten gibi çizgi romanları ayrı albüm halinde yayınladığı bir dergi.

Bilgi Yayınevi sahibi Adnan Şakrak, yayınladığı Red Kit mecmuası nedeniyle Karaca Yayınevi ile ihtilafa düşmüş. Çünkü Red Kit'in Türkiye'de yayın hakkını Karaca Yayınevi almış.

Gelgelelim orijinal adı Lucky Luke olan çizgi romana Türkiye'de Red Kit adını veren kişi de Adnan Şakrak değil miymiş?

Türkiye'de Red Kit adıyla tanındığı için Karaca Yayınevi mecburen Adnan Şakrak hakkında açtığı davayı geri çekmiş ve anlaşmışlar.

Aziz Nesin'in memleketinde olur böyle şeyler:)

Bu bilgiler için sayın Yener Çakmak'a teşekkür ediyorum.

Sevgili bay_x şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Değerli Ağabeyim,
Hem fevkalade bir paylaşım hem de çok bilgilendirici bir tanıtım yazısı.
Teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
İşte bir arkadaş daha!.. Ne bereketli arkadaşlar bunlar... Zaten arkadaş dediğin böyle olmalı... Nasıl Amerikalıların cinine kot demişiz, şanslı luk'a da red kit iyi yakışmış.. Sağol arkadaş..(Haluk abi affına sığınarak..)

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Harika ve nadide bir paylaşım daha...
"Nereden bulursunuz bunları" demiyeceğim;
indireceğim, okuyacağım ve "ne olur ne olmaz bir daha ya bulurum, ya da bulamam" deyip, çift arşivleyeceğim.
Bu arada "Şiko" ne demek, "bu ismi ya da lakabı kim bulmuş" diye düşünmekten de kendimi alamadım.
Bir de "şu "kuvvetlinin kanunu" ibaresi...
Bu ibare her devirde mi geçerliymiş.
Şayet geçerliyse hak, hukuk, adalet kavramları her devirde mi havada kalmış.
(Gerçi kanunlar da, kuvvetlinin istek ve düşüncesine göre yapılabilir ve bundan sonra da "kanununun kuvveti" ibaresi kulllanılabilr ya...)

Neyse, ben teşekkürümü, hem de yürekten teşekkürümü edeyim
ve müsaade isteyim.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Şiko olmamış ama KIT kısmından kurtarıyor. Üstadım ilk kez okuyacağım bu güzellikler için çok teşekkür ederim.:)