Ateş Haftalık Mecmua sayı 09_19 kasım 1952

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
Ateş Haftalık Mecmua sayı 09_19 kasım 1952

26 SAYILIK 1.CİLDE 25 EYLÜL 1952 TARİHLİ 1.SAYIYLA BAŞLAMIŞTIM, SEKİZİNCİ SAYIYLA DEVAM EDİYORUM .DERGİLER 12 SAYFADIR./HERKES BİRİKTİRİP KENDİSİ CİLTLETİYORDU.İŞTE BEN BU ÖZEL YAPILMIŞ BU CİLDİ SİZLER İÇİN PARÇALAMAK ZORUNDA KALDIM.KARŞILIK BEKLEMEDEN GÖNÜLDEN PAYLAŞIM RUHU BUNU GEREKTİRDİ./

Ateş Haftalık Mecmua sayı 09_19 kasım 1952 cbr(mediafire):

14o3zwp.jpg

2zivdxs.jpg

SERVER BEDİ TAKMA ADIYLA YAZAN ÜNLÜ YAZARIMIZ
PEYAMİ SAFA'DAN BAŞKASI DEĞİL...

2055gki.jpg

2v8mnf9.jpg

NİYAZİ AHMET BANOĞLU (1913 -1992)
Günümüz yazarlarından araştırmacı ve tarihçi Niyazi Ahmet Banoğlu Rize’ye bağlı Hopa’da doğdu.
Öğrenimini Kastamonu ve Trabzon’da tamamladı. Bir süre Edebiyat Fakültesi’ne devam etti.
Yazarlığa 1930 yılında Hareket gazetesinde başladı. Zengin bir tarih arşivi düzenledi.
Yazıları Yedigün, Hergün, Vakit, Dünya, Zaman, Havadis, Tarih Dünyası, Coğrafya Dünyası gibi dergi ve gazetelerde yayımlandı.
Niyazi Ahmet Banoğlu çalışmalarıyla Osmanlı tarihinin ve Cumhuriyet dönemi olaylarının belgesel olarak gün ışığına çıkarılmasına katkıda bulundu. Çocuk edebiyatı alanındaki verimleriyle de dikkat çekti.
Başlıca Eserleri:
Cem ile Ceymis Anadolu Serüvenleri, Eyüp Sultan Hazretleri, Nükte ve Fıkralarla Atatürk, Tarihte Girit ve Osmanlılar Dönemi.

2vlsgm0.jpg

BAYHUN ÖNTÜRK_ZAMANGEZGİNİ

Moderatör tarafında düzenlendi:

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Baytekin'in Austin Briggs tarafından çizildiği dönemden (1944/1948) karaler sanırım.
Teşekkürler Zamangezgini.

recocore

Süper Üye
26 Nis 2009
1,563
846
Cildin söküm yerleri dolayısıyla fedakarlığın gözüküyor Sevgili Zamangezgini...

Bir çizgi roman sever için çizgi romanı sökmek ne anlama gelir ne kadar zordur anlayabilirim sanıyorum...

Bu büyük zorluk aynı zamanda senin paylaşım ruhunun da ne kadar büyük olduğunu gösteriyor diğer taraftan...

Bu fedakarlığına karşı sadece teşekkür edebiliyorum...

Evimiz yakın olsaydı cildi tekrar tamir etmek isterdim, bari öyle bir faydam olsaydı... Böyle şeyler biraz elimden gelir de... ;)

varülke

Guest
24 Şub 2012
51
72
Tam 60 yıl öncesinden bu seriyi bizlere kazandıracak olmanız müthiş bir olay...
MÜKEMMEL!

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Çok özel bir dergi ve sırası ile okuma imkanı buluyoruz..
Bu zaman gezisi için zaman gezginine teşekkür ederim..
Saygılarımla.