Shanghai Devil 13 - Yedi Şeytan (26 Ocak 2023)

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,186
8,069
Üstat, tüm paylaşımlarınız için çok çok teşekkürler.
Ellerinize ve emeklerinize sağlık.

camozu

Onursal Üye
12 May 2014
181
3,378
sayın ihtiyardost görüntü kalitesi düşmeden 96 sayfalık bu cildi nasıl 54 mb düşürebiliyorsunuz ? hangi programla ve nasıl düzenliyorsunuz ? arşivim o kadar şişti ki yenilerini ekledikçe eskilerini silmek zorunda kalıyorum..bu sayı da olduğu gibi kaliteyi düşürmeden boyutunu düşürecek çareler arıyorum.. hem paylaşım hem de vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim..

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,398
66,660
Karagümrük
sayın ihtiyardost görüntü kalitesi düşmeden 96 sayfalık bu cildi nasıl 54 mb düşürebiliyorsunuz ? hangi programla ve nasıl düzenliyorsunuz ? arşivim o kadar şişti ki yenilerini ekledikçe eskilerini silmek zorunda kalıyorum..bu sayı da olduğu gibi kaliteyi düşürmeden boyutunu düşürecek çareler arıyorum.. hem paylaşım hem de vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim..

Sayfaları 300 dpi kalitede taradıktan sonra (Tarayıcım : CanoScan Lide 300), Adobe Acrobat XI Pro yardımıyla birleştiriyorum. Sonra aynı program içinde , "dosya" menüsünde bulunan "farklı formatta kaydet" seçeneğinden sırasıyla "görüntü" ve "Jpg" seçeneklerini ve de "Ayarlar" menüsünden orta kaliteyi seçiyorum. Bundan sonra oluşan .jpg uzantılı dosyaların boyutları kabul edilebilir seviyelerde oluyor.
Ben böyle yapıyorum. Belki acemice ama işimi görüyor.
Benden çok daha bilgili arkadaşlar, daha profesyonel çözümler önerebilirler.

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,987
8,406

Üstadım. XnConvert proğramında sıkıştırma yapabilirsiniz, ben %30 olarak küçültüyorum resim ve yazı kalitesinde gözle görülen bir farklılık göremedim. sizde deneyin çok kullanışlı bir proğram binlerce sayfa dosya veya klasör ekleyebilirsiniz.