1001 Roman 1.Seri Özel Sayı - 01 (03. ikinci kanun ( ocak).1940)

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,076
Bursa
1001 Roman 1.Seri Özel Sayı - 01 (03. ikinci kanun ( ocak).1940) - Mandrake

YMcWJK.jpg

İlk sayısı 10 Temmuz 1939 tarihinde Tahsin Demiray'ın sahibi olduğu Türkiye Yayınevi logosuyla yayınlanan
1001 Roman, kısa zamanda yakaladığı popülarite sayesinde uzun süre yayınına devam etmiş ve dünyada
o dönemde ünlü pek çok çizgiroman başlığının daha Türkiye'de ilk kez okuyucu karşısına çıkmasına vesile olmuştur.
Özel serilerde 1 seri başlangıcı 3 ocak 1940 yılında başlayıp toplam 75 fasikül olarak çıkmış ve her 6 fasikülden oluşan
orjinal bez ciltleride bulunmaktadır. ( Bilinen basılı cilt 11 adet var. )
Seride listeler artık tamam olduğuna göre bizde gerekeni yapmamız icab eder.
Özel serinin ilk başlangıc temel sayısını paylaşıma hazırlıyarak başlangıç yapalım diyoruz.
ozanbarış & palio68 çalışması ile listelerde gereken çalışmayı yapan ve hazırlayan Fındıkfındık şahsında
Tüm çizgisever dostlarımıza keyifli okumalar dileriz.

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
543,758
Ozanbarış&Palio68 dostlar bizi uçan halıya bindirdiler ya, kim tutar bizi:)

1001 Gece Masallarında rüya gibi yolculuklara çıkmaya hazırlanalım

1001 Roman'ın binbir örneği Çizgi Diyarı'nda

" Kuş sütü eksik " veya " Padişah Sofrası " gibi deyimlerin pabucu dama atıldı

"Çizgi Diyarı Sofrası Gibi " denilecek bundan böyle

Sağolun, varolun dostlar

Teşekkürler, saygılar...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,185
Resmen uçuyoruz dostlar;
çizgi romanın ülkemizdeki geçmişine yolculuk yapmak isteyenler buraya...
Resmen uçuruluyoruz dostlar;
uçuranlara selam olsun...

Bu harika sayı için Sayın "ozanbarış & palio68"e yürekten teşekkürler...

Bu seri de biter mi?
Hiç tereddüt etmeden cevaplıyorum;
bitti bile...

Sevgi ve saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,880
52,452
Kendi Koltuğunda
Vay bee burada tüm üyelerden yaşlı bir kitap itirazı olan varmı
Bu kez defineyi bulduk sayılır osmanlı sikkeleri bunlar kaçırmayın
emeklerinize sağlık teşekkürlerimi sunuyorum

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,656
Kasımpaşa
Muhteşem ötesi.. Hayallerimizin sınırlarını zorlayan paylaşımlar ardısıra geliyor.. Kitabı inceledim, künyeye rastlayamadım. Tarih olarak umarım sonraki sayılarda bir işaret görebiliriz. Türk Çizgi romanın mihenk taşları sırası ile arzı endam ediyor, dostlar sayesinde.. Sağolunuz sevgili palio68 ve ozanbarıs..

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
39
43
denizci
Ülkemiz tarihinin en kıymetli ve bir o kadar da en zor serilerinden, 1001 Roman ın; hem de Özel Serisinin ve üstelik 1. Sayısının yayınında, adımı anmanız; benim için onurdur sevgili dostlarım, çok teşekkür ederim, listeler tamamen ozanbarış&palio68 olarak sizin eseriniz, ben de büyük keyifle şimdi bu 1. Sayımızı listemize işledim; inan müthiş zevkti, ellerinize sağlık sevgili dostlarım, Kutsal Çizgi Roman bizimle :)

Bu seri de biter mi?
Hiç tereddüt etmeden cevaplıyorum;
bitti bile...

Kesinlikle aynı fikirdeyim üstadım :)

Muhteşem ötesi.. Hayallerimizin sınırlarını zorlayan paylaşımlar ardısıra geliyor.. Kitabı inceledim, künyeye rastlayamadım. Tarih olarak umarım sonraki sayılarda bir işaret görebiliriz. Türk Çizgi romanın mihenk taşları sırası ile arzı endam ediyor, dostlar sayesinde.. Sağolunuz sevgili palio68 ve ozanbarıs..

1001 Roman larda künye mevzusu gerçekten korkunç, bu yüzden bulduklarımızı yazıyoruz, bulamadıklarımızın tarihleri ise; şimdilik eksik kalıyor listelerde, lakin bu konuda olağanüstü hal ve sokağa çıkma yasaklarımız sürüyor :eek: ama bu ilk sayının tarihini biliyorum, hem de gününe kadar, üstelik çok önceden biliyordum; 03.01.1940, bana arada vahiy geliyor :Ğ

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,076
Bursa

Gözden kaçırmışsın dostum sayfa 36 alt kısımda mevcut bundan sonraki sayıların ilk kapak sayfasının arkasında mevcut oluyor..:)

g7962o.jpg

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,656
Kasımpaşa
Bakmışım ama görememişim..İki kez baktım ama yine de gözden kaçırmışım.. Artık nereye bakacağımı biliyorum.. Teşekkürler sevgili dostlarım..