1001 ROMAN 66'LIK SERİ Sayı 66 (30 Ocak 1967)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,656
Kasımpaşa

4h2zyd.jpg
wa4swg.jpg

Her şeyin bir ömrü var. Sonu var. Herkesin yaşamda bir rolü var. İyi kötü hepimizin kattıkları var. Varoğlu var, ama sonu da var. Bir serinin daha sonu. Bu tamamı ile üstadım Sayın Av. Haluk YÜCESOY'un değerli ve büyük özverisi ile gerçekleşiyor. Kendisine çok teşekkür ederim. Çizgi romana dair hayallerimin çoğu sayesinde gerçekleşti. Sağ olsun. Ben benim gibi bir adama çulumu teslim etmem, Haluk Bey en değer verdiği çizgi romanları bana teslim etti, elimden geldiğince güzel taramaya çalıştım. Umarım çizgi roman adına kötü bir şans olmamıştır.. Artık zamanımız doluyor. Yeni başlangıçlara merhaba.. Saygılarımla.

...
Banazdaydı bazlamam
Ve radyodaki reklam
Yaşamı yandaş sayıp
Bana bir ekmek bandım

Arşa vardı feryadım
Firazda kör kadıydım
Kararsızlıktan cayıp
Katlime karar aldım

Gül benizli isyanım
Eksi çıktıkça kanım
Arta durdu bicanım
Ben ölsem ölsem bile

Dipdiri o sol yanım

can yücel

Moderatör tarafında düzenlendi:

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,578
Her son yeni bir başlangıçtır,
biri biterse bir başkası başlar,
yeni başlangıçlarını bekliyeceğız,
sana ve Haluk abiye sevgilerle...

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,476
Bittiğine inanasım gelmiyor.Yanlış anlaşılmasın,bu bir yakınma değil,sahip olması nerede ise imkansız olan bir şahesere sahip olmanın şaşkınlığı bu.
Sevgili kardeşim hem sana hem de sevgili Profesör beyefendiye sevgilerimi sunarım,saygılarımı sunarım.İnşaallah bu gönül zenginliğinizin karşılığını hem bu alemde hem de öteki alemde görürsünüz.Çok çok teşekkürler,sevgi ile kalın.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,759
İstanbul
İki insan, iki güzel insan; birisi Savok, diğeri profesör. Dost sahibi olmanın çok zor olduğunu, bu yaştan sonra artık yeni bir dost edinemeyeceğimi düşünürken hayatıma giren ve fena halde yanıldığımı kanıtlayan iki insan. Bu iki insanın yaptığı her şeye kefilim. Hatalarının (yoktur ya da çok azdır) arkasındayım, parçası oldukları, imza attıkları her güzelliğin (sayısı sonsuzdur) hayranıyım.

Kocaman bir seriyi daha (ama ne seri) büyük bir mütevazilik içinde tamamlayan sevgili dostlarım, ellerinize, zihninize ve yüreğinize sağlık.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Doğrusu, Webofset'in 1001 Roman'ı, Ceylan Yayınları'nın Ceylan'ı, Tina'sı, Prenses'i çizgiroman dergiciliğinin çok önemli kilometre taşları. Bu serilerde alınan yol çizgiroman arşivimizi sayısal ortamda yeniden oluşturmada da ilerleme kaydettiğimizin kanıtları. Yabana atılır işler değil yani.

Arşivi ve emeğiyle bu günleri görmemize vesile olanlara, Profesör ve Savok'a çok teşekkürler.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,610
hiçbiryerde :)
yine itiraf edeyim,
1001 roman okumadım hiç...
birşeyler paylaş,önemli değil ama
şiirler olsun
ille de şiirler dostum!
(gören de beni edebiyat düşkünü,
şair ruhlu falan sanacak!
sadece güzel geliyor böyle bana...)
teşekkürler...

balkatan

Onursal Üye
5 Tem 2009
999
4,702
Bittiği için seviniyorum,
ama keşke diyor bir ses
içimden hiç bitmese,
sürse gitseydi seri.
Doyamazdık bir türlü
heyecanla beklerdik.
...
On yıllarca özlemini çekmiştik.
Bir gün bir yerlerde erişebilme,
Ya da ölmeden bir daha görebilme
umudu hep saklı kalmıştı,
yüreğimizin bir köşesinde.
...
Hayallerimiz gerçek oldu.
Bulduk ve tükettik.
Ne yapalım hevesimizi
Kıyıda köşede kalmış
başka özlemlerimizin
gerçeğe dönüşebilmesine saklayalım.
...
Bu muhteşem eseri
vücuda getiren dostlara
sonsuz teşekkürler.
...
Selam, sevgi ve saygılarımla.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,185
Bir seri daha sonlandı;
1966-1967 yıllarında yayımlanmış,
66 sayılık koskoca bir seri...
Bugün Ülkemizdeki tüm sahaflar seferber edilse bile,
belki de tamamlanamayacak koskoca bir seri...
Bugün tastamam forumda ve bir tıklama uzaklığında...
Teşekkürler Sayın "Profesör",
teşekkürler kardeşim "Savok"...
Darısı yeni serilere;
sizler gibi gönül dostları olduktan sonra "seri" de neymiş;
başlar ve sona erer.
Yeter ki dostluklar hep devam etsin,
yeter ki sizler gibi dostlar eksik olmasın.
Teşekkürler, sevgiler, saygılar...

bayrakzaf.gif

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,405
Sevgili savok :) kitap zaten harika...ama can yücel'le uçurdun beni gece gece.. O güzel şiir seven ruhuna sağlık dostum :)

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
Eline emegine sağlık dostum ve tabi profesör abimizin gönül zenginliğine ve çömertliğine de
teşekküler

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,077
Üstat süpersiniz sonunda mutlu son.TEŞEKKÜRLER Ediyorum.
:2:

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Sayın savok ve profesör, iki saygıdeğer, karşılıksız paylaşımdan büyük zevk duyan değerli insan, sizler iyi ki aramızdasınız. Bir bölümünü bile deliler gibi arasak bulamıyacağımız değerleri bize sunduğunuz için sonsuz teşekkürler. İyi günler diler, bunun gibi daha pek çok serinin sayenizde sonlanmasını ümit ederim.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,124
15. ve 16. sayfalar

4h2zyd.jpg
wa4swg.jpg

Her şeyin bir ömrü var. Sonu var. Herkesin yaşamda bir rolü var. İyi kötü hepimizin kattıkları var. Varoğlu var, ama sonu da var. Bir serinin daha sonu. Bu tamamı ile üstadım Sayın Av. Haluk YÜCESOY'un değerli ve büyük özverisi ile gerçekleşiyor. Kendisine çok teşekkür ederim. Çizgi romana dair hayallerimin çoğu sayesinde gerçekleşti. Sağ olsun. Ben benim gibi bir adama çulumu teslim etmem, Haluk Bey en değer verdiği çizgi romanları bana teslim etti, elimden geldiğince güzel taramaya çalıştım. Umarım çizgi roman adına kötü bir şans olmamıştır.. Artık zamanımız doluyor. Yeni başlangıçlara merhaba.. Saygılarımla.

...
Banazdaydı bazlamam
Ve radyodaki reklam
Yaşamı yandaş sayıp
Bana bir ekmek bandım

Arşa vardı feryadım
Firazda kör kadıydım
Kararsızlıktan cayıp
Katlime karar aldım

Gül benizli isyanım
Eksi çıktıkça kanım
Arta durdu bicanım
Ben ölsem ölsem bile

Dipdiri o sol yanım

can yücel

Sevgili dostum çok güzel bu tarama için çok teşekkür ederim.Yalnız 15 ve 16. sahifelerin bulunduğu yaprak alttan yırtık olduğundan, gönlüm buna razı olamadı bu nedenden dolayı bu iki sahifenin ham ve işlenmiş olanlarını veriyorum.İstersen taramalarına onları ekleyebilirsin.Sevgiler ve saygılar.

10f0qqq.jpg

348h6hs.jpg

ick3ts.jpg

2gujmg9.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Takipçilerinden olduğum seriler bittikçe üzülüyorum. Düzenli aralıklarla bu serinin büyük kısmını bize sunan Savok dostuma ve serinin "tedarikçisi" Profesör ağabeyime teşekkür ederim. Seride emeği geçen tüm dostlarında eline sağlık.

12 Şub 2010
15,006
543,758
Türk gibi başla, İngiliz gibi bitir demişler bir zamanlar

Türk gibi başla, Türk gibi bitir demeye başlamak lazım

Savok üstadım maraton koşucusu olduğunu bir kez daha kanıtladı

Pırıl pırıl taramalarla, nefis şiirlerle bezedi 66 lık seriyi

Şükranlarımı sunuyorum

thunder

Aktif Üye
15 Şub 2010
353
54
Serininin tamamlanmasına katkıda bulunan,emek veren herkese teşekkür ederim.Ellerinize sağlık.

aykut

Kıdemli Üye
21 Tem 2009
184
163
Almanya
Sana ve sayin haluk beye sonsuz tesekkürler sagolun varolun elleriniz dert görmesin.saygi ve selamlar.

unsal

Kıdemli Üye
15 Tem 2009
185
128
47 yil sonra 1966-1967 serisi arsivlerimizdeki yerini alarak tamamlandi. Demekki bir 50 sene sonrada bizden sonraki kusak bizim zamanimizdaki seriyi tamamlayacak. Her iki dostada tesekkurler. Her sey gonlunuzce olsun.