1001 ROMAN 66'LIK SERİ Sayı 58 (05 Aralık 1966)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
1001 Roman Sayı 58 (05 Aralık 1966)

2me692.jpg
verdbt.jpg

Az kaldı bu serinin bitmesine..Doğallıkla bu tür kitapları, dergileri ben okudum, benim gibi okumak isteyen diğer çizgi romanseverler de okusun diye bizlerle buluşturan sevgili ağabeyim, üstadım profesör'e sonsuz teşekkürler ederim. Ancak birde bu seriyi bıkmadan takip edenler var, sevgili gulyabani dostum bu izleyicilerin başında geliyor.. Profesör ve gulyabani, tanımaktan gurur duyduğum bu insanlarla bir araya gelmemi sağlayan çizgi roman sevgisine şükrediyorum. Diğer dostlarım gibi..Saygı ve sevgilerimle.

...
Sizin için hazırladım bu masayı,
iki kelimenin ortasında dinsin fırtına.
Sizin için hazırladım bu döşeği,
iki fırtınanın ortasında kuyu uyku.
Sizin için hazırladım bu yemeği,
iki açlığın ortasında körelmez açlık.
Sizin hazırladım bu bu bakışı,
bu sözü, bu sesizliği - sizin için
hazırlandım.

Sizin için uzattım saçlarımı,
kestiğim.
Sizin için söndürdüm bu ateşi,
yandığım.
Kurduğum bu çadır, bu saat
arındığım su
soyunduğum gece: Sizin için.
Devrilirken tutunduysam
tutuşurken susmam
zemberekte bu Eyyub
hem cellat hem kurban
sizin için
bir tohum.

Enis Batur

Moderatör tarafında düzenlendi:

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Sevgili savok teşekkürler ediyorum,66 lık serinin tamamlanmasınada 8 sayımız kaldı,yakında sayfamız gökyüzü gibi tamamı masmavi olacak. :)

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Sevgili kardeşim benim için muhteşem olan bu seriyi,hiç ara vermeden düzenli bir biçimde bizimle paylaştığın için sonsuz sevgiler ve gönülden teşekkürler sunarım.Gecen hayırlı olsun.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Sayın "profesör"
ve Sayın "Gulyabani" nezdinde,
paylaşım,
emek
ve de harika şiir için teşekkür ediyor,
sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

bayrakzaf.gif

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
392
9,657
İstanbul
Bizlerde sizlerle tanıştığımız için mutluyuz.Çizgiroman severleri bir çatı altında topladınız.Sizlere ne söylesek azdır.. İyiki varsınız.

recocore

Süper Üye
26 Nis 2009
1,563
846
Çok teşekkürler Sayın Savok, teşekkürler Sevgili Profesörümüz... Harikasınız... :)

Profesörümüzün emsalsiz arşivi ve Sayın Savok'un titizliği, harika düzenlemesi ve düzenli aralıklarla paylaşımları sayesinde, hem nostaljik hemde yepyeniymiş gibi parlatılmış versiyonlarıyla bizim için emsalsiz bir arşiv sahibi oluyoruz...:)

12 Şub 2010
15,006
543,642
Sevgili üstadım, güzellik sende, Çizgi Diyarı'nda ve üyelerinde

Diyarımız olmasa kaç para ederdi bir kişi tarafından okunup arşivlerde tozlanan kitaplar

Emeklerine teşekkür, yüreğine sağlık

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,007
Sarıyer
Tayt üstüne slip don giyerek uçan kahramanlara alıştıktan sonra, başında miğfer ve etekle uçan Olaf Larsen'i yadırgıyor insan.

Johnny Kugar puma, boğa, pankreasçı falan derken işi ilerletti timsahlarla güreşmeye başladı.

Maxwell hawk, her bölümde en az 2 kere kendini bir kere asistanı Jill'i ölümden kurtarır, bir de Çiko'ya en etkisiz yan karakter derler! Bu Jill'in yanında küçük tombul Süpermen gibi kalıyor.

Şu Tim Kelly'nin yerinde olsam her macerada en az bir kere ipi kopan sihirli gözü ya kalın bir zincirle çıkmayacak şekilde bileğime tuttururdum ya da ufak bir plastik operasyonla cilt altına yerleştirtip bu dertten kurtulurdum.

Mitek ile dünyada başedebilecek yaratık & robot kalmayınca senaristler uzaydan transfer etmeye karar vermişler.

Atmacayı halleden "Adil" Jack yeni macerasında köstebek ile tutuşacak sanırım.

Teşekkürler, dostum.