1001 Roman 2.Seri Sayı 54 (5 Mayıs 1947)

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Bu sayının taramasında optik bozulmalar vardı; bunları tamamen düzeltmek olanaksız. Bir parça düzelebilmesi için bile çok zaman harcamak gerekiyor. 15.sayfa için tam iki gece uğraştım; ortaya çıkan (görebileceğiniz gibi) yine berbat birşey oldu.

Sorunun, tarama aşamasında düzeltilebileceğini düşünüyorum. Sevgili Direnc11, eğer bu sayıyı bana posta ile gönderirseniz, taramayı (ya da fotoğraflamayı) tekrarlayıp daha iyi bir yöntem geliştirmeye çalışırım. Eğer daha iyi bir sonuç elde edebilirsem, yöntem için de bir anlatım belgesi hazırlarım.

Saygılarımla.

2a24cp.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Öyle dert edilecek kadar olumsuz bir durum yokmuş 15. sayfada. Silik çıkmış bazı bölümler, bir de alt sağ köşede kağıt tarayıcının zeminine tam yapışmadığı için flulaşma oluşmuş. Metin bazlı bölümler olduğu ve bu haliyle de okunabildiği için sorun yok.. :) Ancak hassasiyet gösterilen konunun inceliği, kalite standartının yüksekliğini gösteriyor ki, sevindirici hepimiz adına.

Teşekkürler Hadon, Teşekkürler Direnç11..

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,143
Kalitesinin ve temizliğinin iyi olduğuna inandığım paylaşım.
Eline sağlık hadon,teşekkür ederim.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Yazılarının bir kısmı okunmayan düz yazıdan oluşan bir sayfa haricinde pek bir problem yok tarama & düzenlemede. Tabii, bu hale getirmek için harcanan ekstra iş gücünü bilmiyorum. Çizgi roman okurunun çok azının eski dergilerde yer alan düz yazı metinlerini okuduğunu tahmin ettiğimden, çizgidiyarı okuyucularının çok azının bu olumsuzluktan etkileneceğini zannediyorum.

Teşekkür ederim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,609
hiçbiryerde :)
Arkadaşların çoğu da benim gibi resimlere bakıyormuş:D
Nihat Genç, Cezmi Ersöz, Atilla Atalay'ın yazılarını dergiyi
aldığımda ilk önce okurdum, "güzel" kısımları sona saklardım :D:D
Teşekkür ederim Hadon ve Direnç dostlara...