1001 Roman 2. Seri - Sayı 08 (17 Haziran 1946)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,088
36,755
İstanbul
file
file

file

Son düzenleme:

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Editörüm,sevgili Nihat arkadaşımız marifetli maşallah!!!
Kendileri firari bir şekilde İstanbul gecelerine ki Semt olarak Kadıköy oluyor akmakla meşguller.
Arslan sütü eşliğinde yanlarında sevgili Haluk Bey, Güngör kardeş ve siteden bir arkadaş daha olacak sanırım :).
Benden kaçmaz hemen yakaladım tabii :)
Çocuktan al haberi misali,
Pandora'dan da bu akşamın havadisi efendim :Ğ.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Sururi de hakkını veriyormuş ressamlığın. Gerçekten çok başarılı ve döneminin yabancı ressamlarından geri kalır tarafı hiç yok. O zamanların görsel anlayışını yansıtmakta da aynı başarıyı koruyor. Benzerlerinde olduğu gibi çizim için seçilen açı, ya da "bakış noktası" olarak belirlenen yer, günümüz yordamından öyle farklı ki, adeta bir klasik nitelik oluşturuyor o günlerin ruh halini yansıtma anlamında da.

Teşekkürler Direnç11. Senin ellerin aracılığıyla bu 1001 serisinde de epey ilerleyecek gibi görünüyorz.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,653
Kasımpaşa
Editörüm,sevgili Nihat arkadaşımız marifetli maşallah!!!
Kendileri firari bir şekilde İstanbul gecelerine ki Semt olarak Kadıköy oluyor akmakla meşguller.
Arslan sütü eşliğinde yanlarında sevgili Haluk Bey, Güngör kardeş ve siteden bir arkadaş daha olacak sanırım :).
Benden kaçmaz hemen yakaladım tabii :)
Çocuktan al haberi misali,
Pandora'dan da bu akşamın havadisi efendim :Ğ.

Demek öyle benden habersiz toplanıyorlar ha..
Kara Murat kimmiş gösteririm onlara..
Bunun hesabı sorulacaktır.
Sayın pandora haber verdiğiniz iyi oldu...

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Sururi de hakkını veriyormuş ressamlığın. Gerçekten çok başarılı ve döneminin yabancı ressamlarından geri kalır tarafı hiç yok. O zamanların görsel anlayışını yansıtmakta da aynı başarıyı koruyor. Benzerlerinde olduğu gibi çizim için seçilen açı, ya da "bakış noktası" olarak belirlenen yer, günümüz yordamından öyle farklı ki, adeta bir klasik nitelik oluşturuyor o günlerin ruh halini yansıtma anlamında da.
Önceki sayılardan Sururi dışında bir imza daha hatırlıyorum ki aynı övgüleri o da hak ediyor.

direnc11, emin olun bu dergiler çok makbule geçiyor. Çok teşekkür ederiz.

12 Şub 2010
15,006
543,755
Briyantinli saçlar, sinekkaydı traş, yakası kalkık beyaz pardesü, yana hafif kaykık Mayk Hammer fötrü, Casablanca

Ellili yılların damgası var kapakta

Beyoğluna kravatsız gidilemeyen dönemler

Uğursuz 6-7 Eylülden sonra yitti, gitti

1001 Roman kaldı yadigar