1001 Özel Sayı 091 - FİL AVCILARI (15.05.1954) (Çizgi Diyarı 10. Yıl Özel Paylaşımı)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
1001_zel_091_1.jpg

Çizgi Diyarı 13 Mart 2009 yılında sevgili bakunin ve Tsubasa tarafından kuruldu.
Bugün itibari ile 10. yaşına bastı.
Acı tatlı Güzel kötü çok şey yaşadık.
Çok önemli işler başardık.
Yöneticisi ve üyesi ile bir bütün olmayı becerdik.
İleriye daha güvenli bakmayı başarabildik.
Umarım bu güçbirliği hep sürer.
Teşekkürler dostlar.
Nice 10 Yıllara Çizgi Diyarı!..

Cesurum Ey hayat
Cesurum Ey namussuzlar
Genç bir yürekle
Karşı çıkıyorum dünyaya
Eskimiş potinlerim benim
Güveniyorum sizlere.
Büyük bir coşkuyla
Yürüyorum sokaklarda
Yumruklarım sıkılı
Türkü söylüyorum haykırarak
Haykırarak yaşıyorum.

Diren! Ey kalbim
Diren! Yenilme
Sen benim silahımsın
Aşkımsın.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
1954 lü yıllardan günümüze paha biçilmez bir paylaşım.
Aradan geçen zaman içerisinde bu kadar itinalı muhafaza edilmesi ise ayrıca çok önemli.
Emekleriniz için çok teşekkür ederim.
Yıl : 2009 yıl 2018 ne kadar çok zaman geçmiş gerçekten daha dün gibi.
Bu süre içerisinde çizgi roman tarihi açısında kısa ama okuyucular için çok uzun bir dönem yaşandı.Digitali açıkçası kabul etmemiz çok uzun bir zaman aldı.Biz eski tüfek okuyucular her zaman kitaba temas etmek isteriz.En azından çok değer verdiğimiz eserleri bir şekilde hissetmek eğilimindeyiz.Ama bu kabulleniş tarama ve çeviri sayısında ki inanılmaz artış karşısında artık yerini tam bir kabullenişe bırakmış durumda.Bunun en doğru metodu digital arşiv dönemi üstelik renkli yazıcılardaki olağanüstü gelişmeler dikkate alındığında çıktı alıp kitap yapma şansımız her zaman var.Ayrıca depolama kolaylığı ulaşılabilirlik bir arada değerlendirildiğinde teknoloji yine galip geldi.
Bir çoğumuzun eminim tesadüfen bulduğu forumlardan biridir Çizgi Diyarı.Benim gibi işi gücü internet olanlar açısından ise biraz daha araştırma sonucu.
Ülkemizde ki çizgi romanların digital olarak arşivlenmesi müteakip açık paylaşım döneminin başlaması ve geldiğimiz nokta.
Çok ta hayal edilebilir bir yer değil.
Evereste dağcılık malzemesi olmadan shortla tırmanmak gibi bir şeydi başlangıç.Ancak kitap sevgisi inanılmaz boyutlarda olunca çocuk yürekli insanlar Everesti bırakın Füze olmadan Fezaya çıktılar bile.
Herkes kendince katkılar yaptı.Sonuçta taşlar yerine oturdu herkes ustalıştı.Şimdilerde aşağı yukarı herkesin uzmanlaştığı çizgi romanlar bile var.
Üstelik dün sevgili Kolibri üstadımızın Malkoçoğlu paylaşımlarına yapılan yorumlarda hangi gazetede ne zaman yayınlandı gibi inanılmaz bilgileri görünce açıkçası PES dedim gerçekten bravo.

Zaman akıp geçmiş gerçekten uzun bir zaman dilimi olmuş.Yıllar itibariyle bir istatistik bile yapılabilir hangi yıllar arasında paylaşımlar hangi kitaplarda olmuş paylaşım aralığının yoğun olduğu aylar bile çıkartılabilir diyeceksiniz ki ne işe yarayacak hiç bir işe.Sadece gereksiz bilgiler kütüphanesine bir ek daha olacak. :)

Sonuçta gün bugündür.
Çizgi roman severler her zaman aynı duygunun etrafında birleşen değerli ve kaliteli insanlardır.
Genelde sanat sever insanlar zaten çok değerli insanlardır.
Beynini çok fonksiyonlu kullanabilen zeki insanlardır.(Benim gibi:) gerçekten öyledir ama :))

Bilgisayarımı kapatma saatlerinde gelen halen indiremediğim bu değerli sayı için çok teşekkür ederim.
Saygılarımla.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Sayın "abolardis" bir paylaşıma mesaj yazdıysa ardından ben ne yazsam yavan kalıyor.
Bu tabii ki benim için eksi yanı...
Tabii ki bir de artısı var;
gönülden teşekkürlerimi iletmek yetiyor...
Yine de kapakta dikkatimi çeken bir kaç hususu belirteceğim;
maceranın adı "Fil avcıları", kapak resminde fil yok aslan var.
Ayrıca süper çocuk orada ne geziyor, daha doğrusu çalının arkasına niye gizlenmiş diye insanın aklına geliyor. Suç üstü yakalanmış gibi bir durum var sanki ortada... Ayrıca kadına da yardım etmiyor...
Neyse...
Ben okurum, keyfime bakarım.
Teşekkür ediyorum kardeşim;
saygılarla...

52308R.gif

turhal

Onursal Üye
23 Nis 2017
2,201
3,700
EMEĞİ GEÇENLERE KUCAK DOLUSU TEŞEKKÜRLER.NİCE UZUN YILLARA[/B]