1001 Macera Avcı Baytekin

12 Şub 2010
15,006
543,719
2w6h455.jpg

Renkli ham tarama olup sadece kırpma işlemi yapılmıştır

Saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Türkçe devrimi yapılmış, tarih bilincinin yeniden kazandırılması için çabalar sürüyor, Türk tarih tezi hararetle tartışılıyorken o yıllarda yabancı çizgiromanlara bulunan isimler de payına düşeni alıyormuş bu akımlardan belli ki. Baytekin ismi de böyle bir yansıma olsa gerek...

Teşekkürler Profesör...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,746
İstanbul
Bu alelâde, son derece kolay bulunur, pek bir önemi olmayan çizgi roman için teşekkür etmiyorum, ağabey.

Çizgi romanın sıradanlığı gördüğü ilgiden belli.

Dostlarımıza yönelttiğim sitem içeren ilk cümlem için beni bağışla, ağabey. Bir rehavet hâli oluştu dostlarda, okulların açılması etkili oldu galiba. Nasıl beğenmem böyle bir kitabı? Kaç yılında basıldığına dair bir iz bulamadım. Forumumuzda paylaşılan en eski tarihli Türkçe çizgi romanlardan birisi olduğu kesin de acaba en eskisi mi?

Varlığın benim için büyük güç. Teşekkür ediyorum.

kral27700

Kıdemli Üye
20 Nis 2012
131
195
GAZİANTEP
Sevgili üstadım; bu tarihi eseri nereden buldunuz bilmiyorum ama, biz çizgiroman severler, sizlere çok şeyler borçluyuz. Romanın konusu ve kahramanına bakılacak olursa, biraz Tarzan, biraz İndiane Jones'u andırıyor. Baskı o kadar eski teknikle basılmış ki sanki kaşe ile basılmış gibi resimler silik basılmış. Diğer arkadaşarımı bilmem ama bu kadar eski olmasına rağmen ben çok beğendim,. Bu macerayı arşivimde saklayacağım.